שירי ארץ ישראל

שירי ארץ ישראל הם חלק בלתי נפרד מההווי של מדינת ישראל ואנשיה. כאן מדובר על היסטוריה ארוכת שנים של שירים עבריים בעלי לחן אירופאי ומילים שנכתבו על ידי מיטב המשוררים הישראלים החדשים. אם חשבתם שאבד הכלח על שירים אלו וכי ניתן לשמוע אותם רק באירועים טראגיים או חגים מיוחדים, הרי שטעיתם.


הפופולאריות גואה


בשנים האחרונות ניתן לראות כי הדרישה אל שירה בציבור ורשימת השמעה של שירי ארץ ישראל נמצאת בתנופה מחודשת. בעבר, ניתן היה לחוות שירים אלו בערבי השירה בקיבוצים, כפרים ומושבים במדינת ישראל. כיום, למרות כל השינויים, עדיין קיימת דרישה לשירים אלו וניתן לשמוע אותם לא רק במושבים ומקומות מרוחקים בצפון ובדרום הארץ, אלא גם במועדוני זמר ובערבים פרטיים בערים שונות בארץ. ניתן לומר כי נכון לשנת 2014 הפופולאריות של שירי א"י נמצאת בשיאה.


שירים וארץ ישראל


הדרך הנעימה ביותר לחוות את המדינה ואת ההיסטוריה שלה היא על ידי שירה. שירי ארץ ישראל נכתבו על ידי מיטב משוררי ישראל, אם מדובר על רחל, נעמי שמר, יונה וולך, עמיחי ורבים וטובים נוספים. המקור של רוב שירי ארץ ישראל הוא אמנם בשנות העשרים, אך יש לזכור כי מדי שנה נכתבו שירים חדשים וכיום כל אחד יכול לבחור מהם השירים האהובים עליו ולוודא כי מנחה ערבי שירה בציבור אליו פונים אכן מכיר את רשימת ההשמעה בה מעוניינים ויכול לנגן אותה.


נוסטלגיה חיובית


שירי ארץ ישראל הם השירים שנהגו לשיר בחדר אוכל, באסם של המושב או הכפר, בטקסים בבית הספר, במקהלת בית הספר, בשידורי הטלוויזיה של הגבעטרון. שירים אלו הם השירים שמחברים בננו לבין המדינה, אם על ידי געגוע לימים בהם היינו צעירים, אם על ידי רצון להחזיר את תחושת האדמה והציונות לילדינו ואם משום היופי הרב שבשירים אלו.

המלצות - ערבי שירה בציבור

מאיר היקר תודה רבה על ערב נפלא במועדון מוצ"ש בסניף "אמונה" ר"ג. הכשרון הנפלא שלך בנגינה, הרפרטואר העשיר והמגוון, החיוך, הנועם, הנכונות להיות קשוב לכל בקשה של הקהל,כל זה גרם למפגש איתך להיות מוצלח כל כך. מקווים למפגשים נוספים בהמשך. בתודה דניאלה פרל רכזת מועדון מוצ"ש. 16/1/13

ממליצים על מאיר

לכבוד מאיר פז שלום רב, בשמי ובשם כל " קבוצת גמלאים בליינים" ( ק.ג.ב.) הנני מוצא כחובה נעימה, להודות לך מקרב לב, על היותך שותף לחגיגת יום העצמאות לשנת 2013 שלנו. בנגינתך הוירטואוזית על האקורדיון ובהתלהבותך ,הצלחת לסחוף אותנו לשיר את שירי ארץ ישראל היפים ,בהנאה ובאווירה נהדרת שהיית שותף ליצירתה. ערב זה היווה חוויה גדולה עבורנו והרבה מאד בזכותך. שוב.../credentials.aspx

כתבות ערבי שירה

טיפים לשירה בציבור, כנסו לעמוד המורחב

 

כללי שירה בציבור - מידע שאלות ותשובות כלליות

\

ההתמחות שלי - זמר ופסנתרן מאיר פז שנים של ניסיון בעולם המוזיקה.

 

תמונות מאירועים - כנסו לגלריית תמונות ראו תמונות מאירועים בזמן אמת.

 

תמונה אחת שווה אלף מילים - כמה לדעתכם שווה קטע וידאוכנסו לעמוד גלריות וידאו וראו  המון סרטונים מהופעות שירה בציבור .